خانه آموزش ریستور و آپدیت آیفون

آموزش ریستور و آپدیت آیفون

itunes-mobile-iran-net-restore

با عرضه نسخه های متعدد و جدید سیستم عامل آی او اس و همچنین مشکلاتی که در آیفون آیپاد آیپد پیش می آید ریستور یکی از مهمترین مواردی می باشد که اکثرا برای آپدیت یا از نو سازی سیستم عامل استفاده می شود که در این مطلب به آموزش جامع ریستور و آپدیت آیفون آیپد و آیپد به آخرین نسخه آی او اس میپردازیم .

خوب قبل از هر چیزی نیاز هست جواب سوال های زیر را بدانید  !‌

  • ۱– ریستور چیست ؟  در واقع همان نصب مجدد سیستم عامل ای او اس می باشد .  بعد از ریستور تمامی اطلاعات داخل دیوایس مثل : عکس ها ،موزیک ها،اپلیکیشن ها،مخاطبین ، و … حذف می شود که البته در صورت داشتن و گرفتن بک اپ دوباره تمامی اطلاعات به صورت کامل روی دیوایس شما برگرداننده می شود . (‌به طور معمول ریستور در دستگاه های ای او اس به دلایل امنیت اپل  فقط به بالاترین ورژن آی او اس موجود امکان پذیر هست )  – در این روش باید فایل سیستم عامل یا همان iOS را از قبل مناسب دیوایس خود دانلود نمایید .
  • ۲- آپدیت  آی او اس چیست ؟  اپل از  iOS 5 به بالا قابلیت آپدیت سیستم عامل را از طریق خود دیوایس نیز فعال کرد ( روش  OTA )  که باید گفت اپدیت  آی او اس فقط از ۲ طریق امکان پذیر هست –

۱- آپدیت با خود دیوایس که اصطلاحا (OTA) گفته می شود و گاهی برای کاربرانی که قصد جلبریک دارند این روش پیشنهاد نمی شود(دقت کنید کاربرانی که جیلبریک هستند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

۲- آپدیت توسط آیتونز  :  در این روش شما فریمور یا فایل سیستم عامل را می توانید از با  متصل کردن دیوایس به آیتونز و کلیک روی Update که به طور اتومات آخرین نسخه ای او اس از طرف اپل مناسب دیوایس شما انتخاب می شود را دانلود و اتومات دیوایس را آپدیت کنید .

  • ۳- تفاوت بین آپدیت و ریستور چیست ؟   اگر از روش خود دیوایس یا OTA آپدیت کنید اطلاعات شما حذف نخواهد شد و فقط دیوایس شما به اخرین ورژن به روز رسانی می شود . ولی در روش ریستور کل اطلاعات دیوایس حذف و از نو سیستم عامل نصب می شود .
  • ۴- قبل از ریستور چه اقداماتی لازم است ؟  تنها مورد مهم قبل از ریستور مهم است   Backup گرفتن از دیوایس خود توسط آیتونز می باشد که در پایین آموزش داده شده است . دقت کنید بعد از ریستور بک آپ خود را می توانید طبق آموزش برگردانید .

نرم افزار های لازم برای ریستور : نرم افزار آیتونز (iTunes )

خوب اگه آماده باشید سراغ آموزش برویم،همان طورکه درسوالات بالا متوجه شدید قبل از ریستور کردن باید  Backup دیوایس خودمان را بگیریم طبق تصاویر و آموزش زیر :‌

مرحله ۱ – بک آپ گیری از دیواس :

۱- ابتدا دیوایس را به وسیله USB به سیستم خود متصل کرده سپس نرم افزار آیتونز را باز کرده و طبق تصویر زیر روی نام iPhone یا دیوایس خود کلیک کنید .

۲- خوب حالا باید روی گزینه Backup Now کلیک کرده و منتظر باشید تا پروسه  بک اپ گری از دیوایس شما به طور کامل تمام شود .

بک آپ آیفون

بک آپ آیفون

مرحله ۲ ریستور آیفون آیپد آیپاد از طریق آیتونز با فایل فریمور مربوط

۱- خوب قبل از ریستور باید فایل فریمور یا همان iOS مربوط به دیوایس خود را  دانلود کرده باشید .

  • دانلود تمام فریمور های iOS 10.0.1

حالا برای شروع پروسه ریستور آیفون آیپاد آیپد  اگر کاربر ویندوز هستید  و آیتونز رو روی ویندوز دارید دکمه  Shift  را از روی کیبورد نگه داشته سپس روی گزینه  Restore کلیک کنید  و فایل فریمور iOS را انتخاب کرده و Restore  بزنید

اگر کاربر مک هستید دکمه Option را نگه داشته سپس روی Restore کلیک کنید .

نکان مهمی که قبل از ریستور باید بدانید :

  • دقت کنید که در هر زمان، فقط میتوانید به آخرین نسخه ساین شده توسط اپل ریستور کنید وریستور به نسخه های پایین تر امکان پذیر نیست .
  • حتما دقت کنید برای ریستور کردن حتما باید آیکلود یا همان Find my iPhone  روی دیوایس شما خاموش باشد ! در صورت روشن بودن به شما پیغامی مبنی بر اینکه باید Find my iPhone خاموش شود نمایش می دهد . (برای خاموش کردن Find my iPhone باید ایمیل و پسورد اپل ایدی رو داشته باشید ) پس به هیچ وجه اگر مشخصات اپل ایدی رو ندارید ریستور نکنید .

restore2

ریستور کردن آیفون

restor1

ریستور آیفون

۲ – پس از کلیک روی فایل فریمور و شروع پروسه ریستور مثل تصویر زیر ملاحظه می کنید که فریمور در حال استخراج و آماده شدن برای ریستور می باشد .سپس نوشته عوض شده  و نوشته : Preparing iPhone for Restore … در حال وصل شدن به دیوایس شما و شروع مراحل می باشد .

ریستور آیپد

ریستور آیپد

restore4

ریستور آیفون

ریستور آیفون

ریستور آیفون

۳ – بعد از چند دقیقه عملیات ریستور تمام شده ودیوایس شما ریستارت می شود و به تنظیمات اولیه شروع می آید.

حالا اگر می خواهید همان اطلاعات قبلی که بک اپ گرفتید را برگردانید از آموزش زیر استفاده کنید (مرحله ۳ ) – یا اگر می خواهید یک دوایس جدید و خالی از اطلاعات داشته باشید روی New iPhone کلیک کنید

مرحله ۳ – برگرداندن Backup

تبریک شما دیوایس خود را به بالاترین نسخه اپل  به روز رسانی کرده اید !  حالا نوبت به برگرداندن یا  Restore Backup میباشد !  طبق تصویر زیر باید به آخرین تاریخ که از دیوایس خود بک اپ گرفتید کلیک کنید . ( البته کاربرانی که تمایل به برگرداندن بک اپ ندارند نیز می توانند با کلیک روی Set up as New iPhone   دیوایس کارخانه ای و بدون اطلاعات قبلی داشته باشند .

restore6

ریستور کردن آیفون

خوب بعد از کلیک پنجره زیر نمایش داده شده و باید منتظر بمانید تا آیفون آیپاد آیپد شما به اخرین بک اپ تنظیم شود .

( توجه : تمامی تصاویر فیلم ها شماره تلفن ها اس ام اس ها نوت ها یاد آوری ها )  به اخرین بک اپ برگردانده می شود .

restor7

ریستور آیفون

تبریک  شما به طور کامل  ریستور آپدیت و بک آپ  دردیوایس های  iOS  را آموزش دیده اید .

  • حتما دقت کنید برای ریستور کردن حتما باید آیکلود یا همان Find my iPhone  روی دیوایس شما خاموش باشد ! در صورت روشن بودن به شما پیغامی مبنی بر اینکه باید Find my iPhone خاموش شود نمایش می دهد . (برای خاموش کردن Find my iPhone باید ایمیل و پسورد اپل ایدی رو داشته باشید ) پس به هیچ وجه اگر مشخصات اپل ایدی رو ندارید ریستور نکنید .

موفق  و پیروز باشید

نظرات بسته شده است.